trende

Rusya Vize Ücretleri

Anasayfa » Rusya Vize Ücretleri

Rusya Vize Ücretleri

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Rusya Federasyonu arasında uluslararası ilişkilerde dostluk çerçevesinde Rusya vizesi ücreti koşullara göre de değişebilmektedir.

Rusya vizesi ücreti seyahat amacının turistik veya ticari olmasına göre farklılık göstermektedir. Rusya turistik vize ücreti ve Rusya ticari vize ücreti ülkeye giriş için talep edilen giriş sayısına göre de değişebilmektedir. Rusya turistik vizesi için 30 gün tek girişli ve 30 gün çift girişli olacak şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.

Rusya seyahati öncesinde seyahat amacınızı doğru belirlemelisiniz. Turistik vize ile giriş yaparak ticari faaliyette bulunamazsınız.

Konferans katılımı, iş görüşmesi, şirket toplantısı, event katılımı, fuar katılımı gibi amaçlar Rusya ticari vize kapsamında değerlendirilir ve başvuru formu ve dilekçelerde bu amaç belirtilir ve vize ücreti de buna göre belirlenmektedir. Bu nedenle Rusya turistik vize başvurularında seyahat amacını doğru bildirilmesi önemli olup, seyahatin amacı dışında bir faaliyet tespit edildiğinde başvurunuz reddedilebilir. Eğer ülke sınırlarına girdikten sonra belirttiğinizi seyahat amacınız dışında bir davranış görülürse sınır dışı edilirsiniz, hukuki yaptırımlar söz konusu olabilir ve dahası bir daha Rusya vizesi alamayabilirsiniz.

Rusya vize ücretini belirleyen unsurlar: seyahat amacı ve ülkede talep edilen kalış süresidir (ki bu süre 1 ay, 1 yıl veya eğitim vizesi başvurularında daha uzun süreli olabilir).

 

Whatsapp
Seçkin
Seçkin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?