trende

Rusya Humaniter vizesi

Rusya Humaniter vizesi

Humaniter vize

Bir girişli, iki girişli veya çok girişli humanitar  vizelerin düzenlenmesi için gereken evraklar:

  1. Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafından düzenlenen Rusya Federasyonuna giriş davetiyesi;Veya
  2. Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığının vize verilmesi ile ilgili kararı;
  3. Vize süresinin bitiminden itibaren 6 ay boyunca geçerli olan ve vizelerin basılması için en az 2 boş sayfası bulunan yurt dışı pasaportu;
  4. kdmid.ruweb sayfasında doldurulmuş, yazıcıdan çıktısı alınmış ve beyanda bulunan tarafından imzalanmış olan vize anketi;

(Belgelerin sunulacağı yerin seçiminde, belgelerinizi sunmayı düşündüğünüz vize servisimize belirtmelisiniz
(İstanbul’daki Vize merkezi, Ankara’daki Vize merkezi, Antalya’daki Vize merkezi, Trabzon’daki Vize merkezi)

  1. 3,5 x 4,5 cm formatında, önden çekilmiş net görünen, koyu renkli olmayan gözlük camları ve başı kapalı olmayacak şekilde (ulusal veya dini inançlarından dolayı pasaport fotoğrafında başı kapalı olanlar hariç) renkli vesikalık fotoğraf;
  2. Avrupa birliği (EU) vatandaşları için Rusya Federyasyonu sınırları içerisinde vize süresini karşılayan sağlık sigortası talep edilmektedir.

 

Şu hususlara dikkat ediniz! Konsolosluk şubesi vizenin düzenlenmesinde ek evraklar talep edebilir, konuşma için davet edebilir veya vize düzenleme süresini uzatabilir.

Konsolosluk ve servis harcı ödemesi doğrudan vize merkezine sadece nakit olarak yapılmalıdır.

Dikkat ediniz! Eğer siz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, ek olarak şu evraklar temin edilmelidir:

1.Aşağıda belirtilmiş ülkeler için en az 90 gün kesintisiz süreyle Türkiye Cumhuriyetinde kalma izni:

Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Gine’si,  Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya.

Yasal mevzuata uygun olarak en az 90 gün kesintisiz süreyle Türkiye Cumhuriyetinde kalma iznini belgeleyen evrak olarak öğrenci veya çalışma izin belgesi,  geçici süreli ikamet etme izin belgesi v. s. olabilir.

2.Türkiye Cumhuriyetinde daimi ikamet izni veya buna benzer evrak sunumu gerektiren ülkelerin listesi: Cezayir, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Çin, Kuzey Kore, Nepal, Nijerya, Pakistan, Ruanda, Suriye, Somali, Çad, Sri Lanka, Etiyopya.

Whatsapp
Seçkin
Seçkin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?