trende

Rusya Turistik Vize

Rusya Turistik Vize

Rusya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya turistik vizesi 1 ay süre ile en fazla 2 girişli olarak alabileceğiniz bir vize türüdür. Rusya turistik vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde 30 gün serbest dolaşım hakkınız bulunmaktadır, Vize kategorisinin adından anlaşılacağı gibi seyahat amacınız turistik olarak belirlenmiş olacaktır. Rusya turistik vize başvurularında da Rusya’daki seyahat acentesi veya tur operatöründen davetiye niteliği taşıyan Voucher’ın alınması gerekecektir. Vize Servisimiz bu voucher’ın temini ile ilgili olarak size hizmet verebilmektedir.

Rusya Turistik Vizesi için Gerekli Evraklar

Rusya turistik vize evrakları Rusya Konsolosluğu tarafından güncellenebilmektedir.

Vize Servisimizi arayarak, Rusya Turistik vizesi için gerekli talep ediniz.

Evraklarınız hazırlayıp adresimize gönderdikten sonra Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Pasaport
– Pasaportunuz Rusya Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az altı ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır.
– Pasaportunuzun yırtık olmaması gerekmektedir.
– Pasaportunuza Rusya Vizesinin yapıştırılması için en az 2 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.

Fotoğraflar

– 2 adet 3.5×4.5 cm ölçülerindeki Fotoğrafi (Fotoğrafların Arka fonu beyaz olmalı ve Fotograflar 6 ay’dan eski olmamalı)
– Başvuru Formu (Vize Servisimiz tarafından doldurulacaktır.)
– Voucher (Yabancı Turistik Kabul Belgesi, Vize Servisimiz tarafından temin edilmektedir.)

-Rusya’daki Tur Öperatörü Tarafından Alınmış Garanti Mektubu.( Vize Servisimiz tarafından temin edilmektedir.)

-Rusya’ya gezi tarihlerine uygun Otel ve gidiş-dönüş uçak biletinin sunulması önemlidir.

Rusya Voucher Belgesi Nedir?

Rusya Voucher Belgesi ve Garanti Mektubu Orjinal (Tarafımızdan temin edilmektedir).
Rusya Voucher Belgesi yolcunun seyahatini onaylayan belgedir. Turistik amaçlı Rusya Federasyonu’na seyahatte bulunacak kişilerin vize başvurularında ve seyahatleri esnasında, Rusya Tur Operatöründen Onaylı Islak Kaşe ve İmzalı düzenlenmiş Voucher Belgesi ve Garanti Mektubu sunmaları gerekmektedir. Rusya Voucher Belgesi ile birlikte Garanti Mektubunun da ibrazı zorunludur.

Rusya’ya turistik amaçlı seyahat edecek kişilerin, Rusya hudut kapısından geçiş esnasında, seyahat amacını doğrulayan belgeleri; otel rezervasyon ve onaylı voucher belgesi aslı (turist kabul belgesi),  garanti mektubu, gidiş-dönüş uçak biletleri girişleri sırasında söz konusu belgeleri beraberlerinde bulundurmaları gerekmektedir.

Rusya turist vizesi kaç günde çıkar?

Rusya turistik vize işlemlerinde başvuruların sonuçlanma süresi 5 ile 7 iş günüdür ancak Rus Konsolosluğunun tatil olduğu, kapalı olduğu günler bu süreye dahil edilmez. Ayrıca Rusya vizesi işlemlerinde tek yetkili makam.

Vize sonucuna karar veren tek yetkili kurum olan Rusya Konsolosluğu. Vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak talebi gibi durumlarda vize çıkış süresi de uzayabilmektedir. Pasaport bilgilerin benzerliği durumlarda araştırmayı alınması, ve bu tür araştırmaların 3 ila 30 gün arası sürebileceğini dikkate alınması önemlidir. Vize reddi durumunda  bedellerin geri iadesi yapılmaktadır.

Vize Servisimiz dosyanızı Rusya Federasyonunun belirlediği vize usullerine göre başvuru yapmanızda size destek olmaktadır.

Rusya vize işlemlerinde ekspres vize uygulaması Rusya’ya acil seyahat etmesi gereken T.C. vatandaşlarına vizelerini 48 saat içinde almalarına olanak tanımaktadır.

Rusya ekspres vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için Vize Servisimizi arayınız.

AIM Tourism Vizesi / Amaçlı Turizm Vizesi / Виза Целевой туризм.

Rusya AIM Tourism Vizesi / Amaçlı Turizm Vizesi / Виза Целевой туризм. Rusya’ya fuar katılımcısı ve kısa ticari görüşmeler olarak seyahat edecek kişiler için alınması gereken vize türüdür. AIM-Tourism Vize yani amaçlı turizm vizesi sadece fuar katılımcıları ve kısa ticari görüşmeler için verilmekte olup, fuar katılım evrakları ve Rusya’da faaliyet gösteren bir şirketten  antetli kağıda davet mektubu ile alınabilmektedir.

Whatsapp
Seçkin
Seçkin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?