trende

Rusya Vizesi

Anasayfa » Rusya Vizesi

​Rusya Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport hamili Türk vatandaşlarını vize prosedürüne tabi tutmaktadır.

Bu sebeple Türkiye Cumhuriyeti (diplomatik hariç) Ulusal, Hususi ve Hizmet pasaport türlerine sahip Türk vatandaşları Rusya’ya seyahatin süresi ve amacı fark etmeksizin gerçekleştirmek istedikleri bütün seyahatlerinden önce Rusya vizesini almak zorundadır.

Rusya vize rejimine tabii olan Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşlar da Türkiye’den Rusya vizesi alabilmektedirler. Rusya vizesi pasaportunuza işlenen bir etiket biçiminde olup ülkeye giriş kağıdı, turist kartı, basılı çıkıt vb benzeri başka bir formatta değildir. Bu nedenle Rusya vize başvuru işlemleri için seyahatiniz sonrasında geçerliliği 6 ay daha devam etmesi gereken pasaportunuzda boş sayfası olması ve vize başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir.

Rusya’ya seyahat gerçekleştirecek kişin vizesinde; şahsın ismi ve soyismi, şahsın uyruğu, cinsiyeti, verilen vizenin türü, vizeye onay veren makam, vizenin veriliş tarihi, vizenin geçerlilik süresi, verilen vizenin numarası, şahsın hürriyetiyle ilgili ana belge numarası ve davetiye numarası bilgileri bulunmaktadır. Ad ve soyad hem Latin hem Kiril alfabesiyle belirtilmekte olup diğer bilgiler ise sadece Kiril alfabesiyle yazılarak Rusça olarak belirtilmektedir.

Mart 2014’te Kırım Cumhuriyeti resmen Rusya’ya katılmış olup bu tarihten itibaren Kırım Cumhuriyeti resmen Rusya tarafından yönetilmektedir. Bu sebeple Kırım Cumhuriyeti için Rusya’nın uygulamış olduğu vize rejimi geçerli olmaktadır. Dolayısıyla Kırım’a yapılması planlanan seyahatler öncesinde de Rusya vizesi alınma koşulu vardır.

Rusya Vizesi için Tıklayınız.

Whatsapp
Seçkin
Seçkin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?