trende

Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

Rusya Federasyonuna iş faaliyeti, iş ziyareti, sektörel fuar katılımı, konferans veya seminer katılımı, ticari faaliyet, ticari müzakere amacı ile giden şirket sahibi veya şirket çalışanları Rusya ticari vizesi alarak seyahat etmeleri gerekmektedir. Rusya ticari vizesi başvuruları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Pasaport
– Pasaportunuz Rusya Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az altı ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır.
– Pasaportunuzun yırtık olmaması gerekmektedir.
– Pasaportunuza Rusya Vizesinin yapıştırılması için en az 2 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.

Fotoğraflar
– 2 adet 3.5×4.5 cm ölçülerindeki Fotoğrafı (Fotoğrafların Arka fonu beyaz olmalı ve Fotoğraflar 6 Ay’dan eski olmamalı)
– Başvuru Formu (Vize Servisimiz tarafından Doldurulacaktır.)

Davetiye
İşçi yani Çalışma vizelerde kalış süresi 3 Ay Tek Girişten – 3 Yıl Çok Girişe kadar periyodlar halinde alınan davet süresi kadar kalış ve resmi çalışma izini sağlamaktadır. İşçi yani Çalışma vizelerin üzerinde РАБОТА ПО НАЙМУ ibaresi yer almaktadır.

Rusya’ya Çalışma yani İşçi olarak seyahat yapmak isteyen kişiler için orijinal yada elektronik davetiye gelmesi zorunludur. Davetiyeler Rusya Federasyonu İç İşler Bakanlık  onaylı olmak zorundadır. Rusya İç İşler Bakanlık  onayı olmadan gönderilen bütün davetiyeler geçersizdir ve Çalışma yani İşçi vizesi almak için yeterli değildir.
Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı onaylı davetiyeler çeşitli güvenlik kontrolleri yapıldıktan sonra onaylanmaktadır ve seyahat edecek kişinin seyahat geçmişi ve Rusya giriş-çıkışları önem teşkil etmektedir. Şayet kişi Rusya seyahatleri esnasında herhangi bir problem ile karşılaşmış ise davetiye onayını olumsuz etkileyebilmektedir. Orijinal davetiye ile hemen başvuru yapılabilmekte olup elektronik davetiye Konsolosluk-Büyükelçilik onayından sonra işleme verilebilmektedir.

Vize sonucuna karar veren tek yetkili kurum olan Rusya Konsolosluğu vizenin niteliğine (giriş sayısı, kalış süresi gibi) karar verme yetkisine de sahiptir. Pasaport bilgilerin benzerliği durumlarda araştırmayı alınması, ve bu tür araştırmaların 3 ila 30 gün arası sürebileceğini dikkate alınması önemlidir. Vize reddi durumunda  bedellerin geri iadesi yapılmaktadır.

Vize Servisimiz sizin doğru evraklarla Rusya Federasyonunun belirlediği kriterler ölçüsünde başvuru yaparak ihtiyacınız olan Rusya ticari vizesini almanızda destek olmaktadır.

Whatsapp
Seçkin
Seçkin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?